O Autorovi

Mladý autor, silný příběh.

S oblibou si každý čte příběhy slavných osobností a úspěšných firem, které začínaly v garáži. Nejednou se pozastavíme nad některým z těchto příběhů, položíce si otázku, jak to mohli dokázat. Ve 13 letech. Chudí a bez zázemí. A možná právě proto, že byli bez zázemí, navrhli a zkusili něco, co pro ostatní bylo jen ztrátou času. Je i tento projekt projektem z garáže?

Psal se únor 2012. Období, kdy venku končí období bílého sněhu a začínají břečky. Sníh roztává a během noci namrzá. V budově jednoho z pražských gymnázií se rodí veliká myšlenka v hlavě mladého studenta, který je na této škole jedním z nováčků. Studium začal před pár měsíci. Proč vlastně? Je to nuda? Je to něco jiného? Ano, něco jiného. V té době je kritický nedostatek učebních materiálů. Na internetu je mnoho stránek, které jsou kopií české verze wikipedie. Stránky, které nic nepřináší, ale zdržují toho, kdo něco hledá. A tohle přesně chtěl náš mladý hrdina pozměnit. Řekl si, že vytvoří stránku, kde budou přehledně uspořádané odkazy na přínosné stránky. A tak se zrodil tento projekt.

Zmiňovaným studentem, který na nápad přišel a projekt vybudoval, nebyl nikdo jiný, než Petr Melichar. Narodil se 19. 11. 1997 v Praze, v malebných uličkách Prahy prožil také menší část svého dětství, tu větší prožil v pošumaví, poblíž královského města Klatovy. Od roku 2011 studuje šestileté gymnázium na Praze 3, od září 2013 se věnuje experimentální a od listopadu 2014 výpočetní chemii. Od listopadu 2015 připravuje sérii projektů, které mění svět v lepší místo pro život.